AtaKey

Burger King®, Sbarro®, Popeyes®, Arby’s®, Subway®, Usta Dönerci® ve Usta Pideci® için özel olarak ürettiğimiz patateslerimizle lezzete lezzet katıyoruz

Gıda GIDA
22 BİN TON MAMUL ÜRÜN

AtaKey Patates Gıda San Tic. A.Ş. üretim tesisi, Afyonkarahisar’ın Susuz beldesinde kuruludur. Son teknolojiye sahip, yeni nesil makine parkı ile Türkiye’nin önde gelen tesisleri arasındadır.

Tesis 22 bin ton mamul ürün ve 70 bin ton ham madde depolama kapasitesine sahiptir ve Türkiye’nin en büyük patates fabrikalarından biridir. Ülkemizdeki dondurulmuş patates tüketiminin 5’te 1’i AtaKey tarafından üretilmektedir.

AtaKey üretim tesisi, TFI çatısı altındaki hızlı servis restoranlarının (Burger King®, Popeyes®, Arby’s®, Usta Dönerci®, Usta Pideci®, Subway® ve Sbarro®) dondurulmuş parmak patates ihtiyacını karşılamaktadır. Fabrika, kuruluşundan bir süre sonra Çin’deki Burger King restoranlarına da parmak patates ürünlerini tedarik etmeye başlamıştır. 

AtaKey, aylık 4.000 ton Türkiye’ye, Çin’in de 5 farklı bölgesi için toplam 2.500 ton olmak üzere, her ay 6.500 ton donuk parmak patates üretimi gerçekleştirmektedir. Üretim süreci tarlada başlamakta, AtaKey’in kendi ürettiği tohumlar, ekimi yapan sözleşmeli AtaKey çiftçilerinin emeği ile buluşmaktadır. Ekimden hasata kadar tüm süreç teknik ekip kontrolünde gerçekleşmekte, tüm aşamalar sistem üzerinden takip edilmektedir.

AtaKey’de Dondurulmuş Patates Üretimi

Tesisin ileri teknolojiye sahip makinelerle saatte yaklaşık 30 ton ham madde işleme kapasitesi vardır. Türkiye’nin patates tüketiminin beşte biri, Atakey tesisindeki üretimden karşılanmaktadır.

Web Sitesi: www.atakey.com.tr

Öne
Çıkanlar

Saatte yaklaşık 30 ton ham madde işleme kapasitesi

Türkiye’nin donuk parmak patates tüketiminin 5’te 1’ini karşılıyor

168 bin m² toplam alan

Diğer Markalarımız