Ata’da Hayat

Sunduğumuz ayrıcalıklar ve yan haklarla, çalışma arkadaşlarımızın iş-özel hayat dengesini korumalarına yardımcı oluyor ve gelecek planlarını oluşturmalarına destek sağlıyoruz. AtaLife kurum içi portalımız aracılığıyla tüm kurum içi iletişimi sağlıyor ve etkinlik duyurularına yer veriyoruz.

Çalışan Motivasyonu, Sağlığı ve Yan Haklar

Grubumuzun çalışan odaklı yönetim anlayışıyla, çalışanlarımıza pek çok alanda ek sosyal güvenceler ve destekler sağlıyoruz. Çalışanlarımızı özel sağlık sigortası kapsamına alıyor; “Kurum Katkılı Bireysel Emeklilik Sistemi” ile çalışanlarımızın emeklilik dönemlerini destekliyor, emeklilik birikimlerine belli oranlarda katkıda bulunuyoruz.
Çalışanlarımız, Bupa Acıbadem ve teknoloji şirketimiz ATP’nin ortak olarak geliştirdiği AtaFlex Esnek Yan Haklar yazılımı sayesinde kendilerine sunulan yan hakları ihtiyaçlarına göre değiştirebiliyor.
Çalışanlarımızın ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak kulüpler oluşturuyor ve kulüp içerisinde düzenlenen etkinliklere destek oluyoruz. Benimsediğimiz yatay hiyerarşi yöntemi ile çalışanlarımıza şeffaf, pozitif ve yenilikçi bir çalışma atmosferi sunuyoruz.

AtaFlex (Esnek Yan Haklar Sistemi)

AtaFlex platformu, çalışanlarımızın yaşamlarındaki farklı evreleri göz önüne alarak hazırladığımız yan hakları, ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda kendilerinin tasarlamasına ve kullanmasına olanak veriyor.

Diğer bir deyişle AtaFlex, grubumuz bünyesinde çalışanlarımıza sunulmuş olan belli yan haklara ait kararların, kendi istekleri doğrultusunda kullanılabilmesine imkan sunuyor.

Çalışanlar, AtaFlex’in özel olarak tasarlanmış “pazar yeri” alanında, arzu ettikleri yan hak değişikliklerini gerçekleştirebiliyor; özel sağlık sigortasından, spor salonu üyeliğine ve benzin, giyim, gıda alışveriş çeklerine kadar birçok seçenek arasından seçim yaparak Atalı olmanın avantajlarından yararlanabiliyorlar.

Kulüpler ve Ata Fit

Çalışanlarımızın sağlığını ve sosyal mutluluğunu önemseyen, çeşitli projeler geliştiriyor ve uyguluyoruz. Yelken, dalış, trekking, koşu gibi sporları; dans, sağlıklı yaşam, kamp ve gezi gibi ilgi alanlarını kapsayan “Be Social” kulüplerimizle, çalışanlarımıza sosyal alanlarını genişletme fırsatı sağlıyoruz.

Her yıl düzenlenen Ata Fit yarışmamızla, sağlıklı beslenme konusunda ölçümlemeler gerçekleştirerek çalışanlarımızı sağlıklı yaşama ve harekete teşvik ediyoruz.