Hakkımızda

Ata Grubu, Ertuğrul Kurdoğlu’nun “vazgeçmeden, cesaretle, hayallerin peşinden gitme” ilkesine sadık kalarak,
faaliyetlerini bugün 4 kıtada, 8 ülkede, 60 bine yakın Atalı ile, dünyayı daha iyi bir yer haline getirme sorumluluğuyla sürdürmektedir.

Hakkımızda

Ata Grubu, sekiz ülkede çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren, tamamına veya çoğunluk hissesine sahip olduğu 30'dan fazla şirketi bir araya getirmektedir. Grup, 60 bine yakın çalışana iş imkanı sunmaktadır ve yaklaşık 2 milyar dolarlık iş hacmine sahiptir.

Ata Grubu'nun kökleri 1969 yılında kurulan Seri İnşaat'a dayanmaktadır. Seri İnşaat, Ata İnşaat’ın ortaklarından biri olarak Türkiye’nin en büyük projesi GAP’ın kapsamı içindeki Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santrali’ni 120 ayda bitirmiş ve 2 milyar dolarlık maliyeti karşılamıştır.

Ata Grubu, o günlerden bugüne geçen 50 yılı aşkın süre içinde, iş anlayışının temelini oluşturan “yüksek hedefler için çalışma” ve “en iyisini yapma” ilkeleriyle, 10 ayrı iş alanında faaliyet gösteren büyük bir şirketler topluluğuna dönüşmüştür.

Ata Grubu çatısı altında Finans, Teknoloji, Gıda, Lojistik, Gayrimenkul Geliştirme, Yapı Malzemeleri Üretimi, Moda, Turizm ve Dış Ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler yer almaktadır. Faaliyet alanlarındaki bu çeşitlilik, Ata Grubu’nun ekonomik değişimlere ve geleceğe hazır yapısının temelini oluşturmaktadır.

İlke ve Prensiplerimiz

Ata Grubu olarak, kalıcı başarının ve müşterilerimizle uzun vadeli ilişkilerin, organizasyonumuzun her düzeyinde, bizi biz yapan değerlere ve ilkelere sadık kalınmasıyla sağlanacağı inancındayız.

icon-ortak-degerler

Ortak Değerler

İlkelerimizin temelinde, yarattığımız katma değerin müşterilerimiz, çalışanlarımız ve ortaklarımızın ortak çıkarlarıyla buluşması yatmaktadır.

icon-takim-calismasi

Takım Çalışması

Takım çalışmasına inanırız; dengeli ve adil rol paylaşımına öncelik tanır, açık stratejilerle hareket ederiz.

icon-uretkenlik

Üretkenlik

Takımlarımızı, inisiyatif almaya hazır, yaratıcı kişilerden oluştururuz.

icon-iliskiler

İlişkiler

İlişkilerimiz, karşılıklı güven, şeffaflık, sağlıklı bilgi akışı ve dayanışma üzerine kuruludur.

icon-egitim

Eğitim

Eğitimi yatırımların en büyüğü olarak görürüz. Çalışma arkadaşlarımızın gerekli yetkinliklere sahip olmaları için gelişimlerine destek sağlarız.

icon-memnuniyet

Memnuniyet

Müşterilerimizin değerini bilir, düşüncelerine önem verir, memnuniyetlerini önceliğimiz sayarız.

icon-is-birligi

İş Birliği

Pazardan aldığımız payı büyütmeye ağırlık vermek yerine, aynı ilkeleri paylaşan kuruluşlarla iş birliği içinde pazarı büyütmeye öncelik veririz.

icon-yenilik

Yenilik

Yeni standartlar oluşturan ürün ve hizmetler sunarak pazarı genişletmeyi hedefleriz.

icon-hedefler

Hedefler

Odağımız kendimizi aşmaktır. Ulusal ve global rakiplerimizi, daha iyi yapılabilecekleri belirlemek için izleriz.

icon-teknoloji

Teknoloji

Yeni teknolojileri süreçlere entegre ederek, inovasyona dayalı, sektörlerinin öncüsü ürün ve hizmetleri geliştirmeyi ve kullanıcılara sunmayı amaçlarız.

icon-terfi

Terfi

Çalışanlarımız için tanımlanan yükselme kriteri; bilgi, beceri ve motivasyonlarıyla takımlarına yaptıkları katkılardır.