ATA YATIRIM

Uzmanlık, güven ve deneyim ile sermaye piyasalarında fark yaratan bir şirket

Finans FİNANS
1990 YILINDAN BERİ
GTP YAZILIMI

1990 yılında kurulan ve sektörün en kıdemli aracı kurumlarından biri olan Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., 1991 yılında Borsa İstanbul (eski adıyla İMKB) üyesi olmuştur.

1995 yılında borsa yazılımı ATP’yi geliştiren Ata Yatırım’ın bu girişimi, iki yıl içinde yeni bir şirketin doğması ile sonuçlanmış, 1997 yılında Tradesoft A.Ş. Ata Grubu bünyesine katılmıştır.

Ata Yatırım bünyesinde geliştirilen GTP yazılımı, sermaye piyasalarında aracı kurum ve portföy yönetim şirketleri işlemlerinin yüksek standartlarda, hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Türkiye’de 16 aracı kurum, 11 portföy yönetim şirketi, 3 banka, 2 yatırım ortaklığı ve 2 emeklilik şirketi tarafından kullanılmaktadır.

Ata Yatırım 1997 yılında, Türkiye’de internet henüz yeni yeni yaygınlaşırken, sektördeki birçok yeniliğin yanı sıra ilk sanal şubeyi hayata geçirerek bir öncülük daha yapmıştır. Sektördeki ilk çağrı merkezi ve IVR uygulaması, ilk CRM kullanımı ve ilk MT programı Ata Yatırım’ın sektöre kazandırdığı ilklerden bazılarıdır.

Ata Yatırım, ISO 9000 Kalite Güvence Belgesi alan ilk aracı kurumlar arasında yer almış ve 2000 yılında TÜSİAD–KALDER Ulusal Kalite Ödülü’nü alan ilk aracı kurum olmuştur.

2000 yılında Meridyen Menkul Değerleri satın alarak Ata Grubu bünyesine katan Ata Yatırım, şirketin ismini Ata Online olarak değiştirmiştir.

2016 yılında liderlik ettiği dijital servis modeli ile teknolojik yapısını en üst seviyeye taşımış olan Ata Online ile sonuç odaklı ve yüksek getirili yatırım fikirleriyle sermaye piyasaları ve varlık yönetimi sektörünün lideri Ata Yatırım birleşmiştir. Bugün Ata Online, Ata Yatırım’ın dijital platformu olarak masaüstünde ve mobil uygulamada piyasa izleme ve alım/satım işlemlerini en güncel finansal teknoloji ile buluşturup yatırımcılara sunmaktadır.

Portföy ve fon yönetimi alanında kazanılan tecrübe ve bilgi birikimi ile 2000 yılında Ata Portföy A.Ş. kurulmuştur. Şirket, kurulduğu günden bu yana varlık yönetimi alanındaki faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

1990 yılından beri tecrübesi ve güvenilir kimliği ile sektörün en köklü şirketlerinden biri olan Ata Yatırım, yüksek teknolojiye dayalı altyapısı, kullanıcı dostu çözümleri ve uzman kadrosuyla yatırım yapmayı müşterileri için kolaylaştırmaya devam etmektedir.

Web Sitesi: www.atayatirim.com.tr

Öne
Çıkanlar

Borsa yazılımı ATP’yi geliştirme

GTP yazılımı

İlk sanal şube

Diğer Markalarımız