ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Gelecek vaat eden teknoloji şirketlerinin başarı yolculuklarında daima yanlarında

Yatırım YATIRIM
2022 YILINDAN BERİ

2022 yılında İstanbul’da kurulan ATP Capital, (ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı) teknoloji ekosistemini büyütmek, etki alanlarını genişletmek ve yeni girişimlere destek verebilmek için kuruldu.

Şirket, Türk Ticaret Kanunu (TTK), Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) düzenlemelerine tabi olup, SPK’nın 9 Ekim 2013 tarihinde yürürlüğe giren “Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıkları’na İlişkin Esaslar Tebliği” (III-48.3) düzenlemelerine uygun olarak, paylarını nitelikli yatırımcılara satmak üzere tesis edilmiştir.

ATP Capital için öne çıkan yatırım sahaları; robotik uygulamalar, ML, AI, mobil teknolojiler ve IoT şeklinde sıralanıyor. ATP Capital ilk yatırımını Tıkla Gelsin online yemek sipariş ve Fiyuu kurye teslimat platformlarını içeren AtaExpress ile gerçekleştirdi. Yapılan yatırımla beraber şirketin geri kalan paylarına sahip olma opsiyon hakkı da satın alındı. AtaExpress’te gerçekleştirilecek dönüşümle hizmet verilen marka sayısı, taşıma kapasitesi ve şirket değerini artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Öne
Çıkanlar

Stratejik öneme sahip, yenilikçi çözümler sunan, potansiyeli yüksek girişimlere yatırım

Yatırımcılara sağlanan kurumsal girişim sermayesi

Girişimlerin büyümelerine destek